De minimis non curat lex

Seadus ei tegele tühiasjadega

Võtke ühendust

677-55-44

Vesivärava 50, Tallinn

Tööaeg

Tööpäeviti – 9:00 – 18:00
Laupäeval – suletud
Pühapäeval – suletud

Broneeri
vastuvõtt

Kindlustusõigus ja kahju hüvitamine

Igapäevases elus puutume sageli kokku kindlustuse eri vormide ja liikidega. Kaugele reisile või puhkusele minnes pakutakse meile reisikindlustust, auto ostmisel aga seisame valiku ees, kas vormistada kaskokindlustus või mitte.

Need kõik on vabatahtliku kindlustuse liigid, kuid on ka kohustusliku kindlustuse liike nagu liikluskindlustus, töötuskindlustus, pensioni- ja ravikindlustus. Kindlustuse ülesandeks on pakkuda kindlustusvõtjale kaitset ebameeldivate ootamatuste vastu, kattes tema ootamatud ja ettenägematud kulud ning vähendades selle kaudu võimalikke finantsriske.

Kalashnikov Õigusbüroo pakub oma klientidele konsultatsioone ja õigusabi kindlustusõiguse valdkonna küsimustes.

Kindlustusõigus reguleerib sisuliselt lepingulisi või vastavatele Eesti Vabariigi õigusaktidele tuginevaid suhteid kindlustusvõtja ja kindlustaja vahel. Kohustuslik kindlustus on suhteliselt lihtne – selle aluseks on konkreetne seadus ja selle ees on kõik võrdsed. Vabatahtlik kindlustus tugineb võlaõigusele ja sõlmitakse pooltevahelise lepinguna, milles ostja (kindlustusvõtja) kohustub tasuma kindlustusmakseid ja müüja (kindlustaja) kohustub teatud ootamatu sündmuse saabudes maksma välja varem kokkulepitud rahasumma või osutama mingit teenust.

Populaarsemate ja igapäevaelus sagedamini esinevate kindlustuslepingute hulka võib arvata järgmised:

 • Liikluskindlustus, kaskokindlustus
 • Kodu- ja varakindlustus, laenukindlustus
 • Reisikindlustus, õnnetusjuhtumite kindlustus
 • Meditsiiabikindlustus, tervise- ja elukindlustus
 • Lemmiklooma kindlustus
 • Tsiviilvastutuskindlustus
 • Õigusabikulude kindlustus

Kindlustuse peamine ülesanne on pakkuda kliendile turvatunnet ja kindlust homses päevas. Alati ei ole aga asjad nii lihtsad – lepingulistes suhetes esineb mitmeid veealuseid karisid ja ootamatusi. Tuleb ette, et klient ei ole vväljamakstud hüvitisega rahul või jääb sellest hoopis ilma. Kellel on siis õigus? Sellele küsimusele ei ole alati lihtne vastata.

Meie büroo pakub Teile järgmisi teenuseid:

 • Õigusalane konsultatsioon kindlustusõigust puudutavates küsimustes
 • Kindlustuslepingute ja -juhtumite õigusalane analüüs
 • Õigusaalane abi kahjuhüvitise taotlemisel
 • Juriidiline abi tsiviilvastutuse tekkimise korral
 • Liiklusõnnetuse analüüs ja õigusalane abi liiklusõnnetuses osalistele

Kalashnikov Õigusbüroo pakub oma klientidele alati kiiret ja kvaliteetset õigusalast nõustamist ja juriidilist tuge kindlustusõigust puudutavates küsimuses.

Konsultatsiooni aja broneerimiseks palume Teil täita vastav registreerimisvorm meie kodulehel, helistada telefonil 677 55 44 või kirjutada sõnum e-posti aadressile klienditugi@kalashnikov.ee

Konsultatsioon
KIIRE REGISTREERIMISVORM Helistame tagasi ja lepime aega kokku

Valmisfirmade müük