De minimis non curat lex

Seadus ei tegele tühiasjadega

Võtke ühendust

677-55-44

Peterburi tee 47, Tallinn

Tööaeg

Tööpäeviti – 9:00 – 19:00
Laupäeval – 10:00 – 15:00
Pühapäeval – suletud

Broneeri
vastuvõtt

SUHTLUSKORD VANAEMA JA VANAISA LAPSEGA

Sageli juhtub nii, et lapse vanemad tülitsevad ja ei suuda omavahel kokku leppida, kes ja millal lapsega suhtleb. Kuidas peavad nii keerulises olukorras kaitsma oma õigusi vanaemad ja vanaisad, kelle soov hoolitseda lapse eest pole vähem kui vanematel, vastavad juristid ettevõttest Kalashnikov Õigusbüroo.

Vanemate lahuselu ja erimelsused ei pea mõjutama lapse ja tema sugulaste õigusi. Kehtivas perekonnaseaduses puudub paragrahv, mis reguleerib lapse ja tema vanaema/vanaisa suhtlemise korda, kuid paragrahv 143 punkt 4 sätestab, et kohus võib lapse huvides lubada, keelata või piirata kolmandal isikul lapsega suhelda. Antud juhul mõistetakse tähenduses «kolmas isik» ka vanaemad ja vanaisad. Kohtunik arvestab alati lapse huvidega ning ei keela mõjuvate põhjuste puudumisel vanaema/vanaisa oma lapselapsega suhelda ja teeb kohtuotsuse hageja kasuks.

Siinjuures tuleb tähele panna, et suhtlemine lapsega seisneb mitte üksnes vaba aja veetmises, vaid ka suhtlemises telefoni, arvuti ja teiste sidevahendite abil. Kui keegi keelab teil pojapojaga/pojatütrega kohtuda või suhelda – julgesti pöörduge kohtu poole. Hagiavalduses tuleb paluda kohut nii lubada lapsega suhelda, kui ka suhtlemise korra määrata.
Meie juristid on alati valmis teil aitama. Küsimuste tekkimisel helistage telefoni numbril (+372) 677 55 44 või kirjutage e-mail aadressile klienditugi@kalashnikov.ee

Konsultatsioon
KIIRE REGISTREERIMISVORM Helistame tagasi ja lepime aega kokku

Valmisfirmade müük