De minimis non curat lex

Seadus ei tegele tühiasjadega

Võtke ühendust

677-55-44

Vesivärava 50, Tallinn

Tööaeg

Tööpäeviti – 9:00 – 18:00
Laupäeval – suletud
Pühapäeval – suletud

Broneeri
vastuvõtt

Väikesemahuline alternatiivfond (AIF)

Eesti Vabariigi õigusväli eeldab võimalust korraldada investeeringute kogumist ja kaasamist ning edaspidi ühisrahastuse varade valitsemist väikesemahuliste alternatiivfondide lihtsustatud regulatsiooni raames.

Alternatiivne investeerimisfond (Alternative Investment Fund, AIF) on kõige mugavam struktuur ühisrahastamiseks, mille raames investorite vara kaasatakse selle edasiseks kasutamiseks ja paigutamiseks investorite huvides varem määratud investeerimispoliitika kohaselt fondivalitseja ettevõtte juhtimise all.

Parim lahendus kollektiivsete riskiinvesteeringute teostamiseks ja fondivahendite paigutamiseks aktsiatesse, võlakirjadesse, tuletisväärtpaberitesse, valuutadesse, krüptorahasse, kinnisvarasse ning muudesse finants- ja müügivaradesse.

SAADA PÄRING

või võtke meiega ühendust e-posti kaudu

Meie kogemus ja pädevus võimaldab väga lühikese tähtaja jooksul Teie investeerimisprojektil siseneda Eesti Vabariigi ja EL-i õigusväljale.

VÄIKEFONDI REGISTREERIMISE EELISED

Väikesemahulise alternatiivfondi registreerimine Eesti Vabariigi jurisdiktsiooni all annab kindlaid eelised, mille hulka kuulub:

FONDI STRUKTUUR

Väikesemahulise alternatiivfondi (AIF) toimimiseks tuleb Eesti Vabariigi Äriregistris registreerida kaks juriidilist isikut:

Fondivalitseja (Fund Manager)

On äriühing, kelle peamiseks ja püsivaks tegevuseks on ühe või mitme fondi valitsemine, st investorite finantsvarade juhtimine kasumi maksimaalseks suurendamiseks minimaalse riski puhul. Väikesemahulise alternatiivfondi valitseja (Small Fund Manager) võib kontrollida mitut fondi, kuid valitsetavate fondide koguvarad ei tohi ületada 100 mln eurot või juhul, kui tehakse pikaajalised investeeringud (alates 5 aastast) ja ei kasutata finantsvõimendust, siis fondide koguvarade maht võib ulatuda 500 mln euroni.

Usaldusfond (Limited Partnership Fund, LPF)

On kõige lihtsamini registreeritav, hallatav ja kõige enam levinud juriidiline vorm väiksemahulise alternatiivfondi jaoks. LPF juriidilise isikuna on üks Eesti äriseadustikus märgitud usaldusühingu (Limited Partnership) liikidest. LPF osanikeks on vähemalt üks täisosanik (General Partner), kelleks on tavaliselt fondivalitseja (Fund Manager) ja vähemalt üks usaldusliige (Limited Partner) ehk investor.

FONDI REGISTREERIMISE ETAPID

Fondi tegevuse alustamiseks Eesti ja EL-i õigusaktide kohaselt tuleb läbida registreerimise ja lubade saamise protsess, mis koosneb järgmistest etappidest:

PIIRANGUD

Fondi tegevusele ja investoritele osakute pakkumise protsessi teatud detailidele on seatud mõningad piirangud.

Eesti õigusnormide kohaselt ei saa väikesemahuline alternatiivfond avalikult pakkuda oma osakuid. Samal ajal ei loeta seaduste kohaselt fondi pakkumist avalikuks järgmistel juhtudel (kui järgitakse vähemalt ühte järgnevatest reeglitest):

VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST

Individuaalkonsultatsiooni saamiseks seoses väikefondi avamisega palume ühendust võtta meie spetsialistidega telefonil +372 6775544 või kasutada järgmisi elektroonilisi sidekanaleid:

Hea meelega vastame Teie küsimustele ja pakume kvaliteetset juriidilist tuge Eesti finantsõigust puudutavates küsimustes.

Konsultatsioon
KIIRE REGISTREERIMISVORM Helistame tagasi ja lepime aega kokku

Valmisfirmade müük